Dodatkowy uchwyt na GPS – rozwiązanie

Technikalia Dodaj komentarz

Trochę maneli wożę na kierownicy i od dłuższego czasu borykałem się w brakiem miejsca na bezpieczne i ergonomiczne przypięcie HTC HD2 z softem Garmin XT do prowadzenia po ścieżkach.

Wiadomo, że najbezpieczniejsze i uniwersalne dla wszelkich telefonów/GPS-ów są uchwyty HR. Testowałem jeżdżenie z różnego rodzaju HR, ale z giętkim ramieniem – nie zdaje egzaminu. W czasie jazdy terenowej, giętkie ramie (z ALU) poddawane jest mikroudarom, które po kilkuset kilometrach, po prostu się ukręcają. Jedyne rozwiązanie to uchwyty ze sztywną głowicą (z możliwością jej obracania w 3 płaszczyznach), ale te z kolei potrzebują trochę miejsca. I to było właśnie zadanie do rozwiązania. Wypróbowałem wiele uchwytów z giętkim ramieniem, niestety uchwyty się ułamywały się po czasie. Na inne nie było miejsca na kierownicy. Jedyne wolne miejsce i na dodatek bardzo bezpieczne dla sprzętu, znajduje się „w środku” lemondki. Brałem pod uwagę, że trzeba to będzie zamocować do lemondki. Wiercenie w lemondce nie bardzo mi się podobało, z kolei zaciskowe mocowania były by nieestetyczne. W końcu trafiłem na rozwiązanie, na stoisku meblowym w sklepie Auchan :) .

Mocowanie nazywa się „TRIS system konstrukcji mebli”. Jest to system uchwytów kulowo-rurowych. Do mojego celu wystarczy połowa złącza dwuramiennego, do rury o średnicy 25mm (art. nr 561A wykończenie chrom galwaniczny). Do kompletu należy dokupić wygiętą rurę w o długości 1/4 okręgu (rura kątowa o promieniu zagięcia ok. 15-20 cm). Rurkę obciąłem na odpowiednią długość i zamocowałem do uchwytu łączącego z kierownicą. Na koniec estetyczna zaślepka i problem rozwiązany :)

Poniżej fotki efektu części składowych i efektu końcowego.

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Dodatkowy uchwyt na GPS – rozwiązanie”

 1. Jarek napisał(a):

  Jaki model glowicy widoczny jest na zdjeciu?

 2. admin napisał(a):

  Jeśli pytasz o głowicę HR to jest 3D HR, koszt ok. 40 PLN + koszt ramki/plecków dla Twojego modelu telefonu/smartfonu/GPS-a.

  Cytat z opisu sprzedawcy:
  Ramię – profesjonalny uchwyt rowerowy 3D HR
  Głowicą uchwytu można obracać o kąt 360 stopni i zablokować urządzenie w najkorzystniejszej pozycji.
  Pasuje do większości kierownic o średnicy od 25.4 mm do 31,75 mm. Do ramienia można zamocować dowolną, cztero-zaczepową głowicę z rodziny HR. Uchwyt montuje się do kierownicy za pomocą śrub. W zestawie znajdują się również dwie podkładki gumowe oraz kluczyk imbusowy potrzebny do zamocowania uchwytu. Produkt jest wysokiej jakości, został wyprodukowany w Niemczech przez firmę Herbert Richter GmbH.

Zostaw odpowiedź

WP Theme & Iconki autorstwa N.Design Studio, tłumaczenie: Szablony Wordpress
Wpisy RSS Komentarze RSS Zaloguj się