IV Kórnicki Maraton Turystyczny [529km]

Trasy do powyżej 100km, Wszystkie trasy przejechane Dodaj komentarz

Kolejny ultramaraton w wyśmienitym towarzystwie i bardzo dobrej organizacji (kilka zastrzeżeń). Niewątpliwie, jednym z najbardziej istotnych bodźców w trakcie, była temperatura. Apogeum osiągnęła na 180km trasy, kiedy dociągnęła do 38,5 st. C. Jazda w takim piekarniku, wymaga sporej determinacji i „technologii wspomagania” ;-) Z kolei druga skrajność – na 400km, zaskoczyła nas burza, temperatura spadła do 16,1 st. C. Powtórzę za klasykiem, „Panie premierze, jak żyć ?!” :-)

Nawierzchnie w Wielkopolsce dobre i bardzo dobre. W Lubuskiem, poza kilkoma nowymi asfaltami to tragedia i żenada. Myślę ze 80% nadaje się wyłącznie do jazdy ciągnikiem rolniczym. Dziura na dziurze, przeplatane plackami kolejnych łat asfaltu i smoły przyklepanej kaloszem, a co jakis czas, większości centrów wsi, kilkukilometrowe strefy kostki z otoczaków, ze skrajniami z kopnego piasku. Żadnych chodników, nie ma jak ominąć. Masakra dla nadgarstków i roweru. Łatwo wyliczyć, że jeśli kostka ma 3km, a jedzie się, po takiej nawierzchni, średnio 3-5km/h, to mamy zapewnione, blisko godzinę trzepania – gratulacje i ogromne „podziękowania” dla projektanta trasy. Trudno nie wspomnieć o przeprowadzeniu trasy przez kilkaset metrów budowy… zdjęcia w galerii. Jesli nie ma środków na objazd trasy (ja to rozumiem), należy puszczać ludzi pewnymi drogami, a nie wyznaczać na pałę, zapewne za pomocą „profesjonalnego” google map… bo jakoś to będzie. Projektantowi takiej trasy należą się zasłużone baty: pała! pała! pała!

Pozostałe elementy organizacji imprezy, przez Kórnickie Bractwo Rowerowe, doskonałe. Obsługa uśmiechnięta i życzliwa, świetnie zorganizowana, punkty żywieniowe super, Profesjonalna obsługa medialna (m.in. Piotr) :-)

Dziękuję za wszelkie formy kibicowania, obserwację online, telefony, wiadomości tekstowe.
Kolejne wyzwanie to Ultramaraton Bałtyk Bieszczady Tour 24 siepnia, tam trochę więcej kręcenia, bo ponad 1000km ;-)

Skład: Mariusz, Marek, Sławek + kilkudziesięciu innych wariatów ;-)
Dystans: 529 km
Trasa: Robakowo-Kórnik-Drezdenko-Rzepin-Świebodzin-Zbąszyń-Nowy Tomyśl-Czepiń-Śrem-Robakowo
Czas jazdy (netto): 21h44
Czas jazdy (brutto): 27h07
Średnia: ~24.3 km/h
Przewyższenia: ~1513 m

#kmt #kmt2018 #kbr

Do kolekcji :-)

Do kolekcji :-)

Zostaw odpowiedź

WP Theme & Iconki autorstwa N.Design Studio, tłumaczenie: Szablony Wordpress
Wpisy RSS Komentarze RSS Zaloguj się