Rowerem na Śnieżkę [13.7km + 13.7km / 899m]

Trasy do 50km, Wszystkie trasy przejechane Dodaj komentarz

Dzień wcześniej pogoda się radykalnie skończyła. Od startu, do szczytu ulewny deszcz. Temperatura na dole 11 st. C, na górze 4 st. C. Dobrze się przygotowałem kondycyjnie, więc od dołu do góry wjechałem jednym ciągiem, bez prowadzenia roweru, mimo kilku podjazdów 18%. Trasa praktycznie cała po „kostce” zrobionej z przypadkowych kamieni. Mokre i śliskie kamienie nie są wymarzoną nawierzchnią, czyli warunki ekstremalnie trudne. Na górze porywy wiatru >50km/h i momentami drobny siekący grad.

W maratonie pojechało 350 zawodników. Niezbyt rozumiem sens jazdy w imprezie (bez przygotowania), jeśli pod każdy większy podjazd, wprowadza się rower. Takich „zawodników” była spora część – śmieszne. Dla tej grupy powinna być osobny maraton „(Marsz z) Rowerem na Śnieżke”. Inna grupa to lanserzy, czyli rower za 10-20 tys. i markowy ciuch na lato, czyli krótki rękaw i krótkie spodenki. Jakby zupełnie nie brali pod uwagę prognozy pogody: ulewny deszcz, wiatr, 4-11 st. C. Radosny widok po drodze i na górze, gamonie stoją i trzęsą się z masakrycznego zimna.

Impreza bardzo wymagająca kondycyjnie i sprzętowo. Niestety mój sprzęt jest bardzo leciwy (przebieg ~70 tys km) i udział w tym maratonie na pewno wpłynie na decyzję o zakupie jakiegoś wyczynowego modelu ;-) BTW, zjeżdżając starłem do końca klocki hamulcowe z tyłu (v-brake), przednich zostało 10%. Gdyby było jeszcze z 5km zjazdy, skończyły by mi się hamulce :)

Trasa: wjazd / zjazd
Dystans:  13.7km / 13.7km
Czas jazdy: 1h51 / 1h03
Średnia: 7.4km/h / 12.9km/h
Przewyższenia: ~ 899m / 899m

Zostaw odpowiedź

WP Theme & Iconki autorstwa N.Design Studio, tłumaczenie: Szablony Wordpress
Wpisy RSS Komentarze RSS Zaloguj się