Ultramaraton kolarski Bałtyk-Bieszczady Tour BBT [1047km]

Trasy do powyżej 100km, Wszystkie trasy przejechane Dodaj komentarz

Ultramaraton kolarski Bałtyk-Bieszczady Tour BBT to bez wątpienia jedna z pereł w koronie, najbardziej prestiżowych polskich ultramaratonów. Dystans łączy dwa najbardziej odległe punkty na mapie Polski: Świnoujście i Ustrzyki Górne, co daje ponad 1000km odległości.

Oficjalna długość wynosiła 1020km, a to że przejechałem 27km więcej zawdzięczam błądzeniu w Płocku w poszukiwaniu punktu kontrolnego, ktory „powinien być”, a go nie było ;-) plus kilka innych zjazdów. W całości wynikających z nieuwagi lub błędnie wpisanych punktów do Locusa, prowadzącego, jak zawsze, doskonale na trasie.

Przez całą drogę świetna zabawa, spotkana ogromna ilośc ludzi z pasją, zarówno zawodnicy, jak i kibice :-) . Nie brakowało momentów słabości, głównie związanych z brakiem snu, bo pogoda nie jest mnie już w stanie zaskoczyć ;-) Aura do 700 kilometra (Starachowice) była łaskawa, potem ulewa skutecznie chłodziła emocje. Ale dobre przygotowanie sprzętowe, praktycznie eliminuje wpływ czynników atmosferycznych na jazdę. Lało regularnie prawie do samego końca.

Nawierzchnie dobre i bardzo dobre. Wprowadzony w tym roku objazd Radomia/Iłży pozostawia wiele do życzenia (placek na placku). Ale to jedyna uwaga do nawierzchni.

Organizacja bardzo dobra, logistyka również. Wyżywienie na trasie OK. Choć długo nie tknę żurku ;-)

Dziękuję za wszelkie formy kibicowania, obserwację online, telefony, wiadomości tekstowe, ale także sugerowania mi, że jestem niespełna rozumu – to się potwierdziło ;-)

Skład: Sławek, Tomek, Marek + ok. 400 innych wariatów ;-)
Dystans: 1047 km
Trasa: Świnoujście-Piła-Toruń-Łowicz-Starachowice-Ustrzyki Górne
Czas jazdy (netto): 46h32
Czas jazdy (brutto): 62h01
Średnia: ~22.5 km/h
Przewyższenia: ~5488 m

#bbt2018

Zostaw odpowiedź

WP Theme & Iconki autorstwa N.Design Studio, tłumaczenie: Szablony Wordpress
Wpisy RSS Komentarze RSS Zaloguj się