Wrocław-Krzyżowice-Wrocław [31km] – test siodła SMP Extra Blue

Technikalia, Trasy do 50km, Wszystkie trasy przejechane Dodaj komentarz

Powiedzenie: „królestwo za dobre siodło na szosę” znane jest wielu długodystansowcom. Oferta na rynku jest szeroka, ale większość to siodła wybitnie wyścigowe, dające nieciekawy efekt drętwienia „rozrywkowych” elementów ciała, przy dłuższym, kilku-(nasto) godzinnym posiedzeniu.

Testowałem kilka modeli, podglądałem u kolegów długodystansowców. Szczególnie zwróciło moją uwagę siodło SMP, które widziałem u liderów Bałtyk-Bieszczady Tour 2016, którzy przejechali 1008km, a kilku z nich 2016km. Czy może być lepsza rekomendacja? Widziałem dwa rodzaje siodeł, oba z otworem. SMP EXTRA oraz ISM Adamo,  które oprócz otworu ma całkowity brak noska. Jest też znacząca różnica w cenie, SMP kosztuje ~265 PLN, natomiast ISM Adamo ~600 PLN.

Padło na SMP i to był dobry wybór. Testowałem komfort w różnych pozycjach, szczególnie zależało mi na horyzontalnej, gdy leżę na lemondce, bo ta pozycja naraża najbardziej wrażliwą część na ucisk. Jest OK, polecam przetestować, ale jak spróbujecie, na pewno nie zrezygnujecie. Siodło jest wąskie (wyścigowe), a przy tym odpowiednio twarde, bardzo wygodne.

SMP EXTRA BLUE

SMP EXTRA BLUE

SMP EXTRA BLUE

SMP EXTRA BLUE

 

Zostaw odpowiedź

WP Theme & Iconki autorstwa N.Design Studio, tłumaczenie: Szablony Wordpress
Wpisy RSS Komentarze RSS Zaloguj się